LAKIERY

Firma Amicus jest wyłącznym dystrybutorem marki ICA na Polskę Północną - włoskiego producenta lakierów do drewna.

ICA jest liderem w produkcji lakierów do wykańczania mebli, stolarki budowlanej i parkietów. Od początku swojej działalności ICA stawiała na ekologiczne rozwiązania w zakresie składu i technologii produkcji swoich wyrobów, czego efektem było opracowanie jednego z pierwszych lakierów wodorozcieńczalnych już w 1983 roku.

Grupy do produkcji lakierów wodorozcieńczalnych i utwardzanych promieniami UV (wodnych lub rozpuszczalnikowych) na długo jeszcze przed tym, jak zrodziła się aktualna wrażliwość na problemy związane z ochroną środowiska.

ICA zawsze będzie zwracała szczególną uwagę, aby chronić człowieka mającego styczność z lakierami podczas pracy, jak również wszystkie osoby przebywające wśród przedmiotów, które wykończone są powłokami lakierniczymi. Dzięki takim wartościom i innowacyjnym badaniom laboratorium

Grupy ICA w swojej ofercie posiada bogatą gamę lakierów wodorozcieńczalnych, których cechy można doskonale porównać z tradycyjnymi lakierami na bazie rozpuszczalników. Grupa ICA przekonuje i wspiera swoich klientów w zmianach z lakierów rozpuszczalnikowych na produkty wodne. Eksperci z laboratorium wraz z wykwalifikowanym zespołem wsparcia technicznego służą klientom swoim doświadczeniem, oferując im innowacyjne i wydajne produkty, które dają doskonałe rezultaty estetyczne i zapewniają krótkie i efektywne cykle produkcyjne”.

Więcej na www.icapolska.pl

Korzystamy z szerokiej gamy produktów firmy ICA:

  • Produkty wodorozcieńczalne do wewnątrz i zewnątrz
  • Produkty z atestem ogniochronności FR
  • Pigmenty, barwniki
  • Produkty UV
  • Lakiery poliuretanowe
  • Lakiery UV
  • Lakiery wodne na zewnątrz i do wewnątrz

w tym również bejc, olejów, impregnatów używanych w produkcji mebli, schodów i drzwi drewnianych.

Podkreślamy, że w naszej ofercie znajduje się 2.100 różnych wybarwień lakierów, które realizujemy na bazie 3 głównych wzorników kolorów (RAL, NCS i ICA). Farby są dla Nas przygotowywane w dwóch klasach połyskowości, czyli jako lakiery poliuretanowe półmat i połysk. Poniżej znajdują się wybarwienia dla omawianych wzorników:

Paleta barw RAL

Paleta barw NCS

Paleta barw ICA