FRONTY MEBLOWE

Fronty meblowe i ich szeroki wybór

Fronty meblowe to części mebli, które dziś występują w każdym miejscu które ceni sobie estetykę i niepowtarzalny wygląd. Ze względu na dużą liczbę producentów frontów obecnie na rynku mamy do dyspozycji ogromną ilość frontów. Przede wszystkim są dostępne z różnym wykończeniem np. akryl, lakier czy folia i w zależności od przeznaczenia mogą różnić się techniką produkcji.

Spośród ofert możemy wybrać fronty takie jak: fronty drewniane, fronty z MDF-u, fronty aluminiowe czy fronty fornirowane. Poniżej przedstawiamy Państwu ofertę frontów meblowych z pogrupowaniem ich według producentów z których korzystamy , tak aby mieli Państwo dostęp do szerokiej gamy wzorów i kolorów danego producenta.

Kuchenne fronty odpowiednio dobrane do stylu kuchni potrafią ożywić każde wnętrze. Dlatego oprócz wyboru typu frontów do wymarzonej kuchni należy zastanowić się czy mają być one w połysku czy w macie. Dylemat ten stanowić może nie lada orzech do zgryzienia. W związku z tym pokrótce postaramy się dla Państwa o rozjaśnienie tego tematu poniżej.

Fronty matowe czy w połysku

Połyskowe fronty posiadające tzw. glosso’wość (wyrażonej procentowo) to warstwa uzyskana z lakieru akrylowego lub poliuratenowego, folii poliestrowej, czy polerowanego laminatu. Wybór danego wykończenia ma wpływ na jakość połysku oraz trwałość powłoki. Tego typu fronty są mniej lub bardziej podatne na promienienie słoneczne, wilgoć i ścieralność co skutkuje pojawieniem się przebarwień, powstawaniem wybrzuszeń i zarysowań. Wysoki połysk nadaję wnętrzu niepowtarzalności i elegancji. Głębia w połyskującej powłoce odbija otoczenie co ukazuje ich blask, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednim sztucznym światłem.

Matowe wykończenie frontów stosuje się w zasadzie przy każdym rodzaju materiału, z którego wykonano dany typ frontu. Często stosuję się wykończenie matowe przy frontach drewnianych ponieważ bardziej ceni się zachowanie struktury drewna niż uzyskanie efektu połyskowości. Dzięki temu widzimy i czujemy pod palcami włókna drewna, otrzymujemy naturalny, ciepły efekt. Jeżeli w kuchni użyjemy frontów MDF foliowanych, lakierowanych czy fornirowanych, również możemy postawić na matowe wykończenie. Efekt matu powoduje iż wnętrze staję się „spokojniejsze”, oraz wprowadza ono więcej naturalności. Należy pamiętać aby stosować fronty matowe w dobrze oświetlonych pomieszczeniach gdyż matowa zabudowa w ciemnych kolorach może sprawiać wrażenie pochłaniającej światło.

O dobrych frontach wiemy wszystko!

kalendarz

Termin realizacji wynosi od 2-7 tygodni

doradztwo

Prowadzimy doradztwo w zakresie doboru frontów

Darmowa wycena frontów

wzornik

Posiadamy szeroką gamę wzorników

Korzystamy ze sprawdzonych
i polecanych frontów

Działamy na terenie województwa Lubuskiego

Nasi producenci frontów