BEJCE DO DREWNA

Bejce do drewna i ich wykorzystanie

Wykorzystujemy bejce do drewna wysokiej jakości , głębokopenetrujące przez co jej zastosowanie gwarantuje delikatny kolor i podkreślone usłojenie. Bejce do drewna gładko i równomiernie przenika wgłąb struktury drewna, nie powodując efektu unoszenia włókien drewna w związku z tym jego obróbka lakiernicza jest krótsza. Dzięki temu podczas lakierowania czy impregnowania nie powstają „smugi” a pokrycie drewna danym wybarwieniem jest jednolite. Stosujemy dwukrotny natrysk bejcą aby zapewnić drewnianym elementom bogaty jednolity kolor. Kolory podstawowe w rozcieńczeniu 1:10 prezentujemy po prawej stronie:

Korzystamy z szerokiej gamy produktów bejc do drewna i lakierów firmy ICA :

W tym również bejce do drewna, oleje firmy Osmo czy impregnatów wodorozcieńczalnych używanych w produkcji mebli, schodów i drzwi drewnianych i innych wyrobów z drewna ponieważ są to sprawdzone wyroby. Reasumując składnikowe lakiery jakich używamy lepiej sprawdzają się przy ochronie drewna niż gotowe mieszanki jakie można kupić w sklepach.

Podkreślamy, że w naszej ofercie znajduje się 2.100 różnych wybarwień lakierów, które realizujemy na bazie 3 głównych wzorników kolorów (RAL, NCS i ICA). Farby są dla Nas przygotowywane jako półprodukty (składniki) w dwóch klasach połyskowości, czyli jako lakiery poliuretanowe półmat i połysk. W rezultacie po zmieszaniu składników w odpowiednich proporcjach uzyskujemy gotowy lakier do aplikacji. Po prawej stronie znajdują się wybarwienia bejc do drewna dla omawianych wzorników malowane na różnych gatunkach drewna:

Bejce do drewna - Amicus

Karty kolorów bejc