LAKIERY

Lakierowanie mebli z drewna tylko produktami wysokiej jakości

Lakierowanie drewna jest Jedną z najważniejszych czynności przy wyrobie elementów drewnianych. To ono decyduje o trwałości danego produktu. Firma Amicus jest wyłącznym dystrybutorem marki ICA na Polskę Północną - włoskiego producenta składnikowych lakierów do drewna.

Firma Tombex

ICA jest liderem w produkcji lakierów do wykańczania mebli. Lakierowanie drewna, schodów, drzwi, łóżek czy parkietów nie stanowi już problemu. Od początku swojej działalności ICA stawiała na ekologiczne rozwiązania w zakresie składu i technologii produkcji swoich wyrobów. Efektem tego było opracowanie jednego z pierwszych lakierów wodorozcieńczalnych już w 1983 roku.

Grupy do produkcji lakierów wodorozcieńczalnych i utwardzanych promieniami UV (wodnych lub rozpuszczalnikowych) na długo jeszcze przed tym, jak zrodziła się aktualna wrażliwość na problemy związane z ochroną środowiska.

ICA zawsze będzie zwracała szczególną uwagę, aby chronić człowieka mającego styczność z lakierami podczas pracy. Ale również wszystkie osoby przebywające wśród przedmiotów, które wykończone są powłokami lakierniczymi. Dzięki takim wartościom i innowacyjnym badaniom laboratoryjnym lakierowanie drewna jest procesem bezpiecznym.

Producent lakierów w swojej ofercie posiada bogatą gamę lakierów wodorozcieńczalnych, których cechy można doskonale porównać z tradycyjnymi lakierami na bazie rozpuszczalników. Grupa ICA przekonuje i wspiera swoich klientów w zmianach z lakierów rozpuszczalnikowych na produkty wodne. Eksperci z laboratorium wraz z wykwalifikowanym zespołem wsparcia technicznego służą klientom swoim doświadczeniem. Skutkiem czego oferując im innowacyjne i wydajne produkty, które dają doskonałe rezultaty estetyczne i zapewniają krótkie i efektywne cykle produkcyjne”.

Więcej na www.icapolska.pl

Korzystamy z szerokiej gamy produktów firmy ICA do lakierowania drewna :

w tym również bejc, olejów, impregnatów używanych w produkcji mebli, schodów i drzwi drewnianych.

Podkreślamy, że w naszej ofercie znajduje się 2.100 różnych wybarwień lakierów, które realizujemy na bazie 3 głównych wzorników kolorów (RAL, NCS i ICA). Farby są dla Nas przygotowywane w dwóch klasach połyskowości, czyli jako lakiery poliuretanowe półmat i połysk. Poniżej znajdują się wybarwienia dla omawianych wzorników:

Wybarwienia RAL

Paleta barw NCS

Kolorystyka ICA